XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2018 r.

Drukuj
Utworzono: piątek, 05, październik 2018 Autor: x.Julian W.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
  2. Dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
  4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.   
  7. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski. Uroczystości rozpoczną się w Parku Papieskim od godz. 11.30.  O godz. 15.00 Msza Święta w naszej Katedrze, a następnie przejście do Parku Papieskiego i koncert. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierać będzie fundusze na stypendia Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. W drugim tygodniu października rozpoczyna działalność Akademia Katedralna, w której chętni uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy nauczycieli. Zajęcia będą prowadzone w Domu Katechetycznym. We wtorki od godziny 16.00 do 18.00 dyżur będą pełnić poloniści oraz germanistka. W środy, w tych samych godzinach, zapraszają matematycy. W czwartki od 18.00 do 20.00 – nauczyciele nauczania początkowego. W związku z rozpoczęciem działalności Akademii Katedralnej zwracamy się z serdecznym apelem do nauczycieli, głównie języka polskiego, języków obcych, matematyki i nauczania początkowego, aby zechcieli podzielić się swoją wiedzą oraz czasem i wzięli udział w przedsięwzięciu „Dobro zawsze wraca”. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka, z którą można kontaktować się pod numerem tel. 511 742 811.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.05.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.