XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 LIPCA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 28, lipiec 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 odbędzie się w Sali Papieskiej spotkanie dla pieszych pielgrzymów udających się na Jasną Górę z Grupą św. Kazimierza.

2. Również dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Dariusz Bąkowski-Kois - organy oraz Tomasz Sobaniec - instrumenty perkusyjne. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.  

3. W środę rozpoczynamy sierpień. To miesiąc narodowych rocznic i świąt maryjnych. Zachęcamy do postawy trzeźwości i abstynencji od alkoholu z motywów religijnych i patriotycznych. W tym dniu o godz. 17.30 nowenna fatimska. Po Mszy św. spotkanie Komisji charytatywnej.

4. W czwartek obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia we wszystkich kościołach i klasztorach franciszkańskich oraz kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny – tzw. odpust Porcjunkuli.
W tym dniu w naszej wspólnocie od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta.
W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.      

6. W sobotę 4 sierpnia wyruszy 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą Eucharystią odprawioną o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą. W  pielgrzymce tej udział biorą także przedstawiciele naszej parafii. Będziemy towarzyszyć im naszą modlitwą i prosimy ich o modlitwę za naszą parafię. Diecezjalne Radio Via przeprowadzać będzie codzienne relacje z trasy pielgrzymki. W tym dniu o godz. 17.30 w Katedrze odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Bernhard Leonardy (Niemcy) - organy Jacek Muzyk (USA) - waltornia. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny. 

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.01.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.