V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 MARCA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 17, marzec 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki i niedziele. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową malowaną muzyką, gdzie oprócz rozważań, będziemy kontemplować Mękę Jezusa Chrystusa przy muzyce organowej.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 17.00, w Dolnym Kościele, odbędzie się spotkanie informacyjne dla małżonków sakramentalnych, którzy pragną pogłębiać swoją więź z Chrystusem i ze sobą nawzajem poprzez formację w Domowym Kościele. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.

5. Również w środę 21 marca zapraszamy na godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. i spotkanie z przedstawicielem ks. Biskupa. (Prosimy by kandydaci przynieśli ze sobą indeksy, prośbę do Ks. Biskupa i krzyże do bierzmowania).

6. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu a po niej Msza Święta.

7. W sobotę 24 marca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy by zgłaszać ich w kancelarii do piątku włącznie.

8. Za tydzień 25 marca Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza w tym dniu na 33. Światowy Dzień Młodzieży. Rozpocznie się o godz. 11.15 – przy obelisku Jana Pawła II w Parku Papieskim, następnie 
w Katedrze Msza Święta o godz. 12.00, a po uroczystości przejazd do DD Tabor gdzie przewidziany jest posiłek i projekcję filmu.

9. Z racji Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia przeniesione zostają na 9 kwietnia (poniedziałek po Oktawie Wielkanocy). Wtedy też odbędzie się podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

10. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. Ofiary na ten cel można także składać u naszych Sióstr.

11. Spowiedź przedświąteczna dla naszej parafii zaplanowana jest na 27 marca (Wielki Wtorek).

12. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne jako Jałmużnę Wielkopostną w kwocie: 7100 zł. Ofiary te pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dl dzieci w Szkole Podstawowej nr 23 oraz Gimnazjum nr7, a także na pomoc rodzinom wielodzietnym i tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!

13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

14. Katolickie Towarzystwo Śpiewacze Katedralny Chór Chłopięco-Męski w Rzeszowie zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku, pod numerem KRS 00 0005 0601, dzięki czemu będzie mógł nadal rozwijać swoją działalność.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 02.06.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.