IV NIEDZIELA ADWENTU 24 GRUDNIA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 23, grudzień 2017 Autor: x.Julian W.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Jest to również dzień Wigilii Bożego Narodzenia. W związku z tym po południu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem, a o północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na Pasterkę. O godz. 23.00 zapraszamy natomiast do wspólnego kolędowania wraz z młodzieżą. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Pozostały porządek Mszy świętych bez zmian.  Dziękujemy tym, którzy dziewięć miesięcy temu podjęli Dzieło Duchowej Adopcji. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego cieszymy się każdym darem nowego życia. Kolejną modlitwę w tej intencji podejmiemy w święto Zwiastowania Pańskiego.

3. We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność uczelni katolickich.  

4. W środę 27 grudnia obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Biskup solenizant. Natomiast rano na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświecenie wina. O godz. 17.30 Nowenna fatimska.

5.W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św.

6. Również w czwartek Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIV Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny, a o godz. 18.30 będzie odprawiona Msza św.

7. Za tydzień, w niedzielę 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Główna Msza św.
i nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie aby podziękować za całoroczną opiekę Bożą i przeprosić za grzechy. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

8. Od czwartku rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską.

CZWARTEK (28 grudnia, od godz. 16.00) – ul. Delikatna, Łagodna, Przyjazna, Radosna, Skromna, Solidarna, ul. Jazowa nr 1 – 11 (włącznie)

PIĄTEK (29 grudnia, od godz. 16.00) – ul. Jazowa nr 12 – 67 ( włącznie)

SOBOTA (30 grudnia, od godz. 9.00) – ul. Zimowit nr 1 – 46 (włącznie)Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę w kościele.

9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Jak co roku, na Boże Narodzenie Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz inne czasopisma są w odświętnej szacie i z bogatą ofertą tematyczną.

10. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży i dorosłym za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać! 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 17.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.