XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 PAŹDZIERNIKA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 28, październik 2017 Autor: x.Julian W.
 1. Kończy się październik. Jeszcze do wtorku będziemy mogli włączyć się do modlitwy różańcowej w naszej świątyni. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, szczególnie dzieciom, które wraz z Siostrą przez cały miesiąc uwielbiały Pana Boga i Matkę Najświętszą. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do grup parafialnych dorosłych, młodzieży i LSO.       
 2. Koło Misyjne składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę w kwocie 10120 zł, jako wsparcie dla Misji.  
 3. W poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dla dzieci i młodzieży może to być już spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca
 4. W środę 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej katedrze o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 (nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 17.00). Główna Msza Święta dla Rzeszowa odbędzie się na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00.
 5. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
 6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej procesja za zmarłych.  O godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcamy w listopadzie do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominek będziemy przeżywać codziennie po wieczornej Mszy Świętej (z wyjątkiem środy i czwartku, kiedy czynimy to przed wieczorną Mszą Świętą). Wypominki można składać do końca listopada w do skrzynki znajdującej się za ławkami, w kancelarii i w zakrystii. 
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 spowiedź, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 9. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. Przypominamy że począwszy od listopada rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Prosimy wszystkich pragnących przyjąć Matkę Bożą do swoich domów o wybranie terminów i zgłoszenie w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na stronie internetowej.
 11. W przyszłą niedzielę 5 listopada nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00 i zmiana tajemnic, natomiast dla dzieci i rodziców zmiana tajemnic po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 14.12.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.