ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 4 CZERWCA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 03, czerwiec 2017 Autor: x.Julian W.

1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.      

2. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. 

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z nabożeństwem czerwcowym.

4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu. 

5. W sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. O godz. 12.00 będzie Msza Święta pod przewodnictwem abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego na którą  zapraszamy  osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń
i duszpasterstw oraz wiernych świeckich.

6.  Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się też czas Komunii wielkanocnej.

W tym dniu odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Zapraszamy do licznego  udziału.

7. W następnym tygodniu, 15 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą Świętą przy Farze o godz. 9.00. W naszej parafii katedralnej po Mszy Świętej o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Tulipanową, Jaśminową, Krokusową i Łukasiewicza. Prosimy parafian osiedla Zalesie o zaplanowanie przygotowania ołtarzy: I przy ul. Tulipanowej, II przy skrzyżowaniu ul. Tulipanowej i Jaśminowej, III przy kapliczce Matki Bożej Różańcowej, ołtarz IV przy klasztorze Sióstr Serafitek przy ul. Łukasiewicza.

8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii parafialnej można zakupić piękne, wykonane w Portugalii figury MB Fatimskiej z okazji 100-lecia objawień.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.05.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.