XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23 PAŹDZIERNIKA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 22, październik 2016 Autor: x.Julian W.
  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny, dlatego po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek ofiar na misje. W tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. 
  2. W poniedziałek zapraszamy na tzw. „Most modlitewny” o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość kapłanów i owocność ich posługi. Jego zasadniczą ideą jest wzajemna modlitwa parafii naszej diecezji oraz społeczności WSD. O godz. 17.00 Adoracja Najść. Sakramentu, Różaniec a następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
  3. Apostolat Maryjny zaprasza w środę (26 października) na całodzienne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. To czuwanie zgodnie z pierwotnym zamysłem powinno odbywać się w domach. Na poszczególne godziny czuwania można się zapisać na listę, która znajduje się za ławkami z tyłu kościoła.
  4. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc po wieczornej Mszy Świętej będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi drukowanymi literami) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
  5. Caritas Polska podjęła program  „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do  podjęcia tej inicjatywy przez poszczególne rodziny. Szczegóły na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.
  6. Prezydent Rzeszowa zaprasza mieszkańców Osiedla Zalesie na spotkanie, które odbędzie się 28 października (piątek) w budynku dydaktyczno naukowym D9 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza 4.
  7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.   

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 27.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.