Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy nasze serdeczne podziękowania ks. Lucjanowi Dyce, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie). Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30. Za te osoby będziemy się wspólnie modlić przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30:
  • Poniedziałek – Różaniec cz. I za alkoholików, narkomanów, palaczy
  • Wtorek – Różaniec cz. II za współmałżonków osób uzależnionych
  • Środa – Różaniec fatimski cz. III za dzieci rodzin dotkniętych nałogami
  • Czwartek – Różaniec cz. IV za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie
  • Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami
  • Sobota – Litania do Matki Bożej za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego i narkotykowego
   Program modlitw umieszczony jest w naszej gazetce parafialnej. Na zakończenie tygodnia modlitw o trzeźwość, czyli w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń abstynenckich.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 17.30 Różaniec fatimski w intencji dzieci z rodzin dotkniętych nałogami.
 6. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie on nam wskazuje.
 7. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Także w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 10. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszają do Kalisza na Ogólnopolskie Modlitewne Nocne Czuwanie w dniach 16-17 marca. Wyjazd z Rzeszowa autokarem z parkingu przy Katedrze 16 marca (sobota) o godz. 6:00. Powrót w niedzielę. Koszt 80 zł. Zapisy u animatorów Wspólnot dla Intronizacji przy Katedrze tel. 720 107 327. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.03.2019 r.

 1. W poniedziałek będziemy przeżywać imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta.
 2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako jałmużna postna.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Lucjan Dyka. Potrwają one do I niedzieli Wielkiego Postu. Zapraszamy już dzisiaj do udziału w tym wydarzeniu.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 7. W piątek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum otrzymają krzyże.
 8. Także w piątek 8 marca zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się na Placu Śreniawitów o godz. 18.00.
 9. Wspólnota Matek w Rzeszowie zaprasza do klasztoru ss. Serafitek przy ul. Łukasiewicza 16b w dniach 8-10 marca na rekolekcje dla mam z małymi dziećmi. 
 10. Wspólnota Alfa zaprasza do udziału w wielkopostnej zbiórce nakrętek, pieluch (Seni 0,1) oraz podkładów (Seni 60×40 cm) na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Można je składać do pojemników za ławkami. 
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.02.2019 r.

 1. We wtorek i środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania wg harmonogramu swoich grup. Prosimy o przyniesienie indeksów.
 2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 5. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej oraz spotkanie Oazy.
 6. W sobotę 2 marca w Auli Papieskiej przy Katedrze odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci z naszej parafii. Rozpoczęcie balu o godz. 14.00, zakończenie o godz. 16.00. Prosimy, aby dzieci przyszły na bal w dostojnych i eleganckich strojach lub przebrane za jakąś postać świętego lub świętej.
 7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty prowadzone przez Wspólnotę ALFA, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na organizację pożytku publicznego Caritas Bliźni w Potrzebie. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.02.2019 r.

 1. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.
 2. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek 22 lutego obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego i Urząd Nauczycielski Kościoła.
 4. W sobotę 23 lutego przypada II rocznica śmierci ks. Jana Delekty, byłego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego posługę w naszej wspólnocie i polecać Go Miłosierdziu Bożemu.
 5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019 r.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pomogli w demontażu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu naszej świątyni. Składamy Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. W naszej wspólnocie parafialnej Msza św. dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych odprawiona będzie w dolnym kościele o godz. 12.00. Prosimy o pomoc w dowiezieniu chorych do naszej świątyni. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W środę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 17.30 Różaniec fatimski.
 5. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Nasza gazetka Parafia Katedralna jest numerem podwójnym na bieżącą i na następną niedzielę.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 18.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.