Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Katolickiego Radia VIA.
 3. W poniedziałek 20 maja przypada 19. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby, polecajmy Jego posługę w naszych modlitwach.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie
  o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 5. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W  czwartek 23 maja o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Katechetycznym spotkanie przed pielgrzymką do Guadalupe w Meksyku, która zaplanowana jest na styczeń 2020 roku. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy w trakcie spotkania.
 7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.  Na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Od poniedziałku do soboty włącznie na Mszy Świętej wieczornej dzieci przeżywać będą dziękczynienie za ten dar – „Biały tydzień”.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek, 13 maja, przeżywać będziemy pierwsze w tym roku, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź przed Rocznicą I Komunii świętej dla dzieci i ich rodzin.
 7. W piątek i sobotę na godz. 18.45 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii świętej na próby przed uroczystością.
 8. W  niedzielę 19 maja o godz. 12.00 w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej.
 9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działalność rozgłośni diecezjalnej - Katolickiego Radio VIA.
 10. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Krakowa. Wyjazd w przyszłą niedzielę z parkingu przy Katedrze o godz. 7.00. Koszt: 50 zł. Informacje i zapisy: tel: 720 107 327.
 11. Rada Osiedla ZALESIE zaprasza dzieci 24 maja (w piątek) na bezpłatny wyjazd do Parku Rozrywki w Rabce Zdroju. Zapisy odbędą się w poniedziałek 13 maja w budynku Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny połączony z III Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00. Dziś po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy nasze spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Początek o godz. 19.00. 
  PONIEDZIAŁEK – 6 MAJA - Ul. Podwisłocze – plac między blokiem 2 a 4
  WTOREK – 7 MAJA - Ul. Krokusowa – przy figurze Matki Bożej Różańcowej
  ŚRODA – 8 MAJA - Ul. Sienna – przy figurze św. Wojciecha
  CZWARTEK – 9 MAJA - Ul. Zimowit – przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego
  PIĄTEK – 10 MAJA - Ul. Cicha – przy figurze Matki Bożej Fatimskiej
  Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa.
 4. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Polecajmy opiece modlitewnej i wstawiennictwu naszego świętego patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza Ks. Infułata Stanisława. 
 5. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu, a po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W sobotę 11 maja od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź przed I Komunią świętą dla dzieci i ich rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej.  
 8. Informujemy, że Komunii świętej w dolnym kościele udzielamy tylko w okresie świątecznym. W pozostałe niedzielę Komunia święta dla osób które nie mogą wyjść do górnego kościoła udzielana jest po zakończeniu Mszy Świętej, przez księdza odprawiającego daną Mszę.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to równocześnie święto patronalne Caritas. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci w darach ofiarnych złożą skarbonki Caritas z Wielkiego Postu jako dar miłosierdzia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną. O godz. 15.00 będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Komisji Charytatywnej, a po Mszy Świętej spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów, którzy w lutym byli wraz z ks. Julianem w Ziemi Świętej. Dziesięć minut przed Mszą Świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Komisja Charytatywna serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy w imieniu własnym i swoich rodzin złożyli w Wielką Sobotę dary żywnościowe, którymi obdarowano 82 rodziny potrzebujące pomocy. Wszystkim składamy Bóg zapłać!
 3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Przeniesiona z racji Oktawy Wielkanocy.
 4. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach. Flagi można nabyć także dziś w kancelarii parafialnej. Od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpocznie Msza Święta o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. Jest to również dzień modlitw za emigrację. Podczas każdej Mszy Świętej będzie możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę 4 maja rano odwiedzimy chorych, których zwykle odwiedzamy z racji I piątku. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty (różaniec i nabożeństwo majowe).
 9. Za tydzień, w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny połączony z III Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Msza Święta inaugurująca Tydzień Biblijny w diecezji będzie miała miejsce w naszej Katedrze o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza członków parafialnych grup biblijnych do udziału w tych wydarzeniach. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2019 r.

 1. Z okazji święta Wielkiej Nocy, wszystkim naszych Drogim Parafianom, a także  Gościom naszej świątyni, życzymy, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił na każdy dzień. By Zwycięzca Śmierci pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Wam i Waszym rodzinom.
 2. Dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 19.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzona jest w całym Kościele jako jedno wielkie święto przez osiem dni, czyli Oktawę Wielkanocy.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych niedzielny. Chrzty będą udzielane na Mszy Świętej o godz. 10.30.
 4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed  Świętem Bożego Miłosierdzia. Będziemy kontynuować ją dziesięć minut przed Mszą Świętą wieczorną w ciągu Oktawy Wielkanocy
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę 27 kwietnia  na Mszy Świętej o godz. 11.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli w naszej Katedrze sakramentu bierzmowania. W środę i piątek na godz. 18.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu na próbę. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem w piątek od godz. 17.00.
 8. Przyszła Niedziela jako II Wielkanocna jest  Świętem Bożego Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną. Dzieci prosimy, by przyniosły skarbonki Caritas z Wielkiego Postu na Mszę św. o godz. 12.00. O godz. 15.00 będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Komisji Charytatywnej.
 9. Również na Mszę Świętą o godz. 15.00 zapraszamy pielgrzymów, którzy w lutym byli wraz z ks. Julianem w Ziemi Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie popielgrzymkowe.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.05.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.