Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.07.2020 r.

 1. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 2. W poniedziałek 13 lipca przeżywać będziemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej wyjdziemy z procesją i modlitwą różańcową na zewnątrz świątyni. Następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. To święto Zakonu Karmelitańskiego, Rodziny Szkaplerznej i tych, którzy noszą szkaplerz.
 4. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla powodzian. Zebrano kwotę: 22. 913 zł i 50 koron norweskich. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie: Bóg zapłać!

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5.07.2020 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych w świątyni.
 3. W związku z powodzią jaka nawiedziła tereny naszej diecezji, dzisiaj po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla powodzian.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2020 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych: w świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos lub zachować bezpieczną odległość.
 3. W poniedziałek 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie księżom wikariuszom naszej Katedry: ks. Pawłowi Matuszewskiemu i ks. Pawłowi Wójcikowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i  pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną. Chorych chętnych na odwiedziny kapłana prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii.
 7. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 9. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 10. W naszej wspólnocie parafialnej witamy księdza diakona Marka Drupkę, który przez najbliższy miesiąc w ramach praktyk seminaryjnych będzie pełnił posługę duszpasterską w Katedrze. Życzymy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2020 r.

 1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
 2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych: w świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos lub zachować bezpieczną odległość.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a dla zmarłych upraszajmy Boże Miłosierdzie i nagrodę nieba.
 4. W środę 24 czerwca przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, także byłego Proboszcza Katedry śp. ks. Jana Delekty. Msza Święta za jego duszę w dniu imienin będzie odprawiona o godz. 18.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Dzisiaj, a także w przyszłą niedzielę czerwca dodatkowa Msza Święta o godz. 13.30 i uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz. 9.30.
 6. W piątek 26 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.00. Będzie transmitowana także internetowo na naszym profilu facebookowym. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
 7. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 8. Informujemy, że bierzmowanie w naszej Katedrze planowane jest na 3 października (sobota) o godz. 11.00.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce Parafia Katedralna znajdziemy informacje na temat Podkarpackiego Festiwalu Organowego, który w tym roku będzie miał nieco inną formę. W okresie wakacyjnym nasza gazetka Parafia Katedralna nie będzie wydawana. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020 r.

 1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
 2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych: w świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos lub zachować bezpieczną odległość.
 3. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej wieczornej po litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa procesja eucharystyczna przed świątynią.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz ogólne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 6. W piątek 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze parafialne święto patronalne połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 11.00 Msza Święta dla matek z małymi dziećmi połączona z ogólnym błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w dniu odpustu jest nieczynna.
 7. Dzisiaj, a także w przyszłe  niedziele czerwca dodatkowa Msza Święta o godz. 13.30 i uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz. 9.30.
 8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce Parafia Katedralna zachęcamy do przeczytania wywiadu z ks. infułatem Stanisławem Macem z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 14.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.