Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Apostolat Trzeźwości składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otoczyli modlitwą i troską osoby uzależnione i ich rodziny. Do opieki modlitewnej zgłoszono
  219 osób. Nadal można podjąć modlitwę, wychodząc z kościoła biorąc ze stolika deklarację z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 3. Wraz z Kołem Misyjnym składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misjonarzy w kwocie 5 130 zł. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
 4. W poniedziałek (8 marca) przypada tradycyjny Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja, będąca wzorem kobiecości, wspiera Was potrzebnymi łaskami i ma w swojej opiece.
 5. Także w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 7. W środę 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 8. W sobotę (13 marca) przypada ósma rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach, jakie nam wskazuje. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec fatimski.
 9. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu z kościoła. Złożone ofiary do puszek w Wielkim Poście wraz z ofiarami indywidualnymi składanymi w ciągu całego roku pozwalają na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii.
 10. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz świece – paschałki.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek.
 2. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika wziąć deklaracje z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza. To także dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w dolnym kościele.
 5. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 16.30, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej w górnym kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 8. Na stolikach z prasą katolicka wyłożone są Wielkopostne Skarbonki Caritas. Można je zabrać i przez Wielki Post zbierać do nich jałmużnę. Będą one ofiarowane jako nasz dar w Niedzielę Miłosierdzia.
 9. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. Od wigilii II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Zarówno osobę Ks. Biskupa Edwarda, jak i całą naszą wspólnotę parafialną oraz wszystkie jej dzieła obejmujemy modlitwą i zawierzamy miłości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech pasterskie błogosławieństwo pomnaża w nas duchowe dobro i umacnia wiarę we wspólnocie parafii, którą tworzymy.

Wizytacja Kanoniczna 2021

WIZYTACJA KANONICZNA 
w Parafii Katedralnej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie

W niedzielę (28 lutego) przeżywać będziemy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Bp Edward Białogłowski. Przywitanie Księdza Biskupa i prezentacja parafii odbędzie się w sobotę 27 lutego na Mszy Świętej o godz. 18.00 (jest to już Msza Święta niedzielna). Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Osobę Księdza Biskupa i wspólnotę naszej parafii obejmijmy szczególną modlitwą. Porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostaje bez zmian. Na każdą Mszę Świętą zapraszamy poszczególne grupy duszpasterskie.

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ

SOBOTA (27.02.2021)

17.00 – Wizyta w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (ul. Łukasiewicza 16B)

18.00 – Przywitanie Księdza Biskupa, prezentacja parafii, Msza Święta

– Spotkania z kapłanami i siostrami zakonnymi posługującymi w parafii

NIEDZIELA (28.02.2021)

6.30 – Droga Krzyżowa

7.00 – Msza Święta (Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Komisja Charytatywna)

9.00 – Msza Święta (Rada Parafialna, Domowy Kościół, Akcja Katolicka, Wspólnota Alfa)

10.30 – Msza Święta (dzieci, LSO, Schola, Chór, Oaza)

12.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

15.00 – Msza Święta (Żywy Różaniec)

– Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych na miesiąc marzec

16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17.00 – Msza Święta (Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Apostolat Trzeźwości, Koło Misyjne, Koło Przyjaciół WSD)

19.00 – Msza Święta (ludzie młodzi, studenci)

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy nasze serdeczne podziękowania Ks. Misjonarzowi Bohdanowi Dutko, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie). Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu o godz. 17.30:
  • Poniedziałek – Różaniec za alkoholików, narkomanów, palaczy
  • Wtorek – Różaniec za współmałżonków osób uzależnionych
  • Środa – Różaniec za dzieci rodzin dotkniętych nałogami
  • Czwartek – Różaniec za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie
  • Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami
  • Sobota – Różaniec za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego
   i narkotykowego
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek (22 lutego) obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca świętego i Urząd Nauczycielski Kościoła.
 5. We wtorek (23 lutego) przypada 4. rocznica śmierci ks. Jana Delekty, byłego proboszcza naszej Katedry. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego posługę w naszej wspólnocie i polecać Go Miłosierdziu Bożemu.
 6. W środę (24 lutego) na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, po niej przygotowanie do liturgii. W sobotę próba dla kandydatów o godz. 16.00, a po niej spowiedź dla nich i rodziców oraz świadków.
 7. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbierać będzie datki dla Misjonarzy.
 8. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021 r.

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu  czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne jako jałmużna postna.
 3. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy tradycyjnie w naszej Katedrze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi w tym roku saletyn ks. Bohdan Dutko. Potrwają one do I niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Zapraszamy już dzisiaj do udziału w tym wydarzeniu. Program rekolekcji znajduje się w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 5. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. W niedzielę 21 lutego o godz. 12.00 odbędą się w naszej Katedrze obchody 40. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Parafian prosimy o wybór innej godziny Mszy Świętej, by umożliwić udział w tym wydarzeniu delegacjom rolników.
 7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 8. Zachęcamy do nabycia zdrapki wielkopostnej. Codziennie pod zdrapką czekają zadania związane z postem, modlitwą i jałmużną. Jest to doskonała pomoc do dobrego przeżycia Wielkiego Postu zarówno dla dzieci, dla dorosłych, jak i dla całych rodzin. Zdrapkę można nabyć w kancelarii parafialnej.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 07.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.