Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27 MAJA 2018

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Mszę Prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Anatolij Rusin, który odbywał praktykę diakońską w naszej wspólnocie.

2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a następnie Msza Święta.

3. W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Uroczysta Msza św. przy kościele farnym na rozpoczęcie procesji ogólnomiejskiej będzie o godz. 9.00. W naszej parafii katedralnej po Mszy św. o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Nowowiejską, Sienną, Ładną i Zielną. Prosimy parafian o zaplanowanie przygotowania ołtarzy: I przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Siennej, II przed figurą św. Wojciecha, III przy skrzyżowaniu ul. Ładnej i Zielnej (Nr 33), ołtarz IV przy ul. Zielnej (Nr 17). Na tę wyjątkową uroczystość, gdy Chrystus wychodzi ze świątyni, by nam błogosławić, zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, oraz dzieci w strojach z I Komunii św. Udekorujmy też obejścia na trasie procesji i nie parkujmy tam samochodów. Zapraszamy też do udziału w procesji w oktawie Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja będzie połączona z Mszą św. wieczorną. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz.12.00.

4. Zapraszamy także na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka 
w Rzeszowie.
 

5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz.17.00 a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.

6. W piątek i sobotę 1 i 2 czerwca zapraszamy na Finał Festiwalu Wiary, który będzie miał miejsce w Hali Podpromie w Rzeszowie. Gościem tegorocznego finału będzie o. Adam Szustak OP.

7. Również w piątek 1 czerwca odbędzie się w naszej Katedrze III Zjazd Szkół im. Jana Pawła II z Województwa Podkarpackiego. W programie: o godz. 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, godz. 11.00 przemarsz do Parku Papieskiego, dalsza część zjazdu, wystąpienia gości, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”, poczęstunek z kremówką papieską oraz tańce chrześcijańskie. Zakończenie zjazdu ok. godz. 14.00.

8. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy Świętej wieczorowej 
(z wyjątkiem środy i czwartku kiedy będzie przed Mszą św.) zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W sobotę 2 czerwca przypada w Rzeszowie Uroczystość Rocznicy Konsekracji Katedry 
i 27 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 będzie w górnym kościele. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty, adoracja do godz. 12.00. i zakończenie Mszą Świętą. Po południu o godz. 17.30 różaniec wynagradzający połączony z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

10. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Rocznica I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci przeżywające tę Uroczystość, aby zawsze wybierały Chrystusa i zachowały czystość swoich serc. Dzisiaj przypada również 18 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza, polecajmy Jego posługę w naszych modlitwach.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają dzisiaj na Papieską Kremówkę na ul. 3 Maja w Rzeszowie oraz na Rynek, na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o 12.15 w kościele Świętego Krzyża, po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek, na radosne świętowanie. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen rozrywki i zabaw dla dzieci.

3. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. We wtorek na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej, a następnie Msza Święta.

6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza Święta.

7. W sobotę 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze Sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.

8. Również w sobotę odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka autokarowa do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Wyjazd z parkingu obok Katedry o godz. 5.00.

9. W tym dniu Apostolat Maryjny zachęca do wzięcia udziału w całodziennym czuwaniu modlitewnym w intencji Ojczyzny. Na poszczególne godziny czuwania można się zapisać na listy, które znajdują się na stoliku za ławkami. Czuwanie to ma charakter prywatny i odbywa się w dowolnym miejscu.

10. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Mszę Prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Anatolij Rusin, który odbywał praktykę diakońską w naszej wspólnocie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. W następnym tygodniu, 31 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. przy Farze o godz. 9.00. W naszej parafii katedralnej po Mszy św. o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Nowowiejską, Sienną, Ładną i Zielną. Prosimy parafian o zaplanowanie przygotowania ołtarzy: I przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Siennej, II przed figurą św. Wojciecha, III przy skrzyżowaniu ul. Ładnej i Zielnej (Nr 33), ołtarz IV przy ul. Zielnej (Nr 17).

12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 MAJA 2018

1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, aby trwały w łasce i umacniały swoją miłość do Boga i ludzi. Od poniedziałku do soboty włącznie na Mszy Świętej wieczornej dzieci przeżywać będą dziękczynienie za ten dar - „Biały tydzień”.

2. Również dzisiaj będziemy przeżywali pierwsze w tym roku, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00 a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. 

3. Trwa miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji naznaczony jest modlitwą razem z Maryją i przez Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.

4. W środę 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. O godz. 17.30 nowenna do MB Fatimskiej, a następnie Msza Święta.

5. W czwartek o godz. 17.00, zapraszamy na adorację wynagradzającą Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek 18 maja od godz. 17.00 spowiedź przed Rocznicą I Komunii świętej dla dzieci i ich rodzin.

7. piątek i sobotę na godz. 18.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii świętej na próby przed uroczystością.

8. W sobotę 19 maja o godz. 10.00 będą miały miejsce w naszej katedrze święcenia prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.

9. W niedzielę, 20 maja, świętować będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez Nowennę odprawianą w czasie nabożeństwa majowego.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej.

11. Również w niedzielę 20 maja przypada 18 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, polecajmy Jego posługę w naszych modlitwach. 

12. Rada Osiedla Zalesie w okazji Dnia Dziecka zaprasza 21 maja 2018 r. na bezpłatny wyjazd do Parku Rozrywki w Bałtowie. Organizator zapewnia bezpłatny wyjazd autokarem, ubezpieczenie oraz bilety wstępu. Zapisy będą odbywać się 14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w siedzibie Rady Osiedla (budynek Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego). Przy zapisie należy podać PESEL dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 6 MAJA 2018

1. Trwa miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji naznaczony jest modlitwą razem z Maryją i przez Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.  

2. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Polecajmy opiece modlitewnej i wstawiennictwu naszego świętego patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza Ks.. Infułata Stanisława.  

3. We wtorek, 8 maja i środę, 9 maja, na godz. 16.00 oraz piątek, 11 maja,  na godz. 18.30 zapraszamy dzieci  przygotowujące się do I Komunii Św. na próby przed uroczystością.

4. Od wtorku rozpoczynamy nasze spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach – początek o godz. 19.00.  

  • WTOREK – 8 MAJA - Ul. Podwisłocze – plac między blokiem2 a 4
  • ŚRODA – 9 MAJA - Ul. Krokusowa – przy figurze Matki Bożej Różańcowej
  • CZWARTEK – 10 MAJA - Ul. Sienna – przy figurze św. Wojciecha
  • PIĄTEK – 11 MAJA - Ul. Zimowit – przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego
  • SOBOTA – 12 MAJA - Ul. Cicha – przy figurze Matki Bożej Fatimskiej

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.

6. W czwartek o godz. 17.00, zapraszamy na adorację Wynagradzającą Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W sobotę 12 maja, w godz. 9.00 - 11.00 spowiedź przed I Komunią świętą dla dzieci i ich rodzin:

- godz. 9.00 kl. III a i III b,
- godz. 9.30 kl. III c i III d,
- godz. 10.00 kl. III e i III f,
- godz. 10.30 kl. III g.

8. W niedzielę, 13 maja, na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, aby trwały w łasce i umacniały swoją miłość do  Boga i ludzi.

9. Również w niedzielę, 13 maja, świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsze w tym roku, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza św.
O godz. 19.00 Msza św. a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. 

10.     Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

V NIEDZIELA WIELKANOCY 29 KWIETNIA 2018

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj - w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. Zapraszamy bardzo serdecznie na Nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będą odprawiane codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci, które otrzymają specjalne plansze z ryngrafem Matki Bożej nawiązujące do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2. W środę, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych na domach. Flagi można nabyć w kancelarii parafialnej. W tym dniu o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a następnie Msza Święta.

3. W czwartek, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek Mszy św. niedzielny. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpocznie Msza św. o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. Jest to również dzień modlitw za emigrację. O godz. 18.00 zapraszamy na adorację Wynagradzającą Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.

5. W pierwszą sobotę, 5 maja, o godz. 17.30 różaniec wynagradzający połączony z Litanią Loretańską, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

6. W niedzielę, 6 maja - o godz. 12.00 - ostatnia Msza Święta w ramach nowenny przed I Komunią Świętą oraz zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i ich rodziców, natomiast po nabożeństwie majowym o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych. O godz. 17.00, na Mszę Święta, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami.

7. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymki parafialne. I. Trasa: Kalisz – Toruń – Licheń – Niepokalanów w dniach: 4 – 6. 05.2018. Cena: 280 zł (przy grupie 48 osobowej). II. Trasa: Wąwolnica – Kazimierz Dolny dnia 26.05.2018. Cena: 50 zł. ZAPISY NA PIELGRZYMKI w kancelarii. Opłaty za pielgrzymki prosimy składać przy zapisach. Plan pielgrzymek zamieszczony został na stronie internetowej naszej parafii.

8. Wraz z końcem kwietnia praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Diakon Anatolij Rusin. Dziękujemy Mu za podejmowaną u nas posługę, głoszone słowo Boże i wszelkie zaangażowanie. Otaczamy modlitwą i powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich, oraz zapraszamy i oczekujemy na Mszę Prymicyjną
w naszej Katedrze w dniu 27 maja br.

9. Po zakończeniu sezonu grzewczego składamy serdeczne podziękowanie Prezesowi Firmy Watkem p. Wiesławowi Puterli za dostarczone paliwo przeznaczone do ogrzewania kościoła. Wdzięczność wyrażamy również wobec p. Stanisława Sopla i Jego współpracowników za pomoc w zimowym utrzymaniu terenu wokół kościoła. W ostatnim czasie podjęte zostały również prace związane z wymianą i modernizacją instalacji elektrycznej w kościele i budynkach parafialnych, którą bezpłatnie wykonała firma p. Józefa Pomianka. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 27.05.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.