Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELAZWYKŁA 22 LIPCA 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże. W związku z tym w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać plakietkę św. Krzysztofa.

2. W poniedziałek 23 lipca przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.  

3. W najbliższą środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Naszą modlitwą otoczmy szczególnie ks. Proboszcza i ks. Krzysztofa Szopę, którym patronuje ten święty. W tym dniu o godz. 17.30 nowenna fatimska.

4. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Polecajmy ich orędownictwu naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. W tym dniu od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

5. W niedzielę 29 lipca zapraszamy wszystkich pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza na Mszę św. o godz. 15.00 a po niej na spotkanie w Sali Papieskiej.    

6. Za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Dariusz Bąkowski-Kois - organy oraz Tomasz Sobaniec - instrumenty perkusyjne. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny. 

7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XV NIEDZIELAZWYKŁA 15 LIPCA 2018

1. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.

2. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a następnie na Mszę Świętą.

4. Również w piątek przypada 5. rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do Katedry Rzeszowskiej. Prośmy o potrzebne łaski dla naszego Biskupa i całej diecezji.

5. W dniach 22-29 lipca 2018 będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróżowanie. W związku z tym w  niedzielę 22 lipca po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.  Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać plakietkę św. Krzysztofa. 

6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Najnowszy numer Źródła poświęcony jest św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi, patronowi naszej diecezji.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8 LIPCA 2018

1. Dzisiaj o godz. 20.00. w naszej Katedrze odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczny 27. Festiwal „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”. Zabrzmi muzyka organowa i chóralna. Szczegółowy program festiwalu podany jest na plakatach w gablotach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu kulturalnym. 

2. W środę święto św. Benedykta, Patrona Europy. O godz. 17.30 Nowenna fatimska, a następnie Msza Święta.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta. O godz. 19.00 Msza Święta a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim.   

5. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XIII NIEDZIELAZWYKŁA 01 LIPCA 2018

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 

2. Trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Można tego dokonać dzisiaj, po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła. Istnieje również możliwość zgłoszenia bezpośrednio u przewodnika (tel. +48 786 997 000). Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca (29.07) w naszej katedrze po Mszy Świętej o godz. 15.00.

3. W poniedziałek wyrusza 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Częstochowy i Łagiewnik. Wyjazd z parkingu obok Katedry o godz. 5.00.

4. We wtorek Święto św. Tomasza Apostoła.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.

6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

7. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz.17.00 a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.

8. W sobotę o godz. 17.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 20.00. w naszej katedrze odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczny 27. Festiwal „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”. Zabrzmi muzyka organowa i chóralna. Szczegółowy program festiwalu podany jest na plakatach w gablotach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu kulturalnym. 

10. W następną niedzielę odbędzie się 27. Pielgrzymka Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej. Wyjazd z parkingu obok katedry o godz. 4.00.

11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XII NIEDZIELAZWYKŁA 24 CZERWCA 2018

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wakacji. Prosimy Boga, by ten czas przeżywały godnie i szczęśliwie. Miesiące letnie to dla wielu czas wyjazdów i urlopów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej godności. Nawiedzając miejsca kultu religijnego uszanujmy je odpowiednim strojem i godnym zachowaniem.

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z nabożeństwem czerwcowym, a następnie Msza Święta.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach:

- 02 lipca 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Częstochowy i Łagiewnik. Wyjazd z parkingu obok Katedry o godz. 5.00. Zachęcamy wszystkich, w tym rodziców z dziećmi by w ten sposób podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny. Zapisy w kancelarii parafialnej.

- 08 lipca 27. Pielgrzymka Rodziny „Radia Maryja”. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

7. W dniu dzisiejszym oraz w niedzielę (01.07) będą trwały zapisy się na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Można tego dokonać po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła. Istnieje również możliwość zgłoszenia bezpośrednio u przewodnika (tel. +48 786 997 000). Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca (29.07) w naszej katedrze po Mszy Świętej o godz. 15.00.

8. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

9. W okresie wakacyjnym nie będzie wydawana nasza gazetka Parafia Katedralna. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Msze św. okresie wakacyjnym w dni powszednie będą w dotychczasowym porządku: godz. 6.30, 7.00, 18.00.

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 22.07.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.