Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia wspieramy trud wychowania młodego pokolenia. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w grupach duszpasterskich:

 • schola w poniedziałek o godz. 17.00,
 • ministranci we wtorek o godz. 17.00,
 • kandydaci na ministrantów w środę o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej Katedrze,
 • oaza w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie Radio VIA.

3. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W Rzeszowie główne obchody rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża o godz. 18.00 celebracją eucharystyczną, po czym nastąpi modlitewny przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów.

4. W środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Polski. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

7. W minionym tygodniu został oczyszczony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej, konserwacji i oczyszczenia wymagają także liczne wota, które powrócą na ołtarz w nowym ułożeniu.

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. W styczniu 2020 roku organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze 6 miejsc. Dla zainteresowanych informacje w kancelarii parafialnej.


XXIII Niedziela Zwykła 8.09.2019 r.

 1. W poniedziałek 9 września przypada 1. rocznica śmierci ks. Dariusza Drozda. Msza Święta za jego duszę będzie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 2. Także w poniedziałek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i okolic w Ogrodach Bernardyńskich przy sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta z wręczeniem symboli wiary.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W czwartek 12 września obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich odbędzie się o godz. 18.00. Ojcowie Bernardyni zapraszają do udziału. Od godz. 17.00 w naszej Katedrze zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek, 13 września, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 7. W sobotę 14 września przypada w liturgii Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włocławka, gdzie w sobotę, 14 września, odbędzie się wielka modlitwa za Kościół i Ojczyznę „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o północy z piątku na sobotę z parkingu przy Katedrze, powrót w niedzielę w godzinach południowych. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. W łączności z tym wydarzeniem zapraszamy w sobotę do naszej Katedry. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża (tak jak w Wielki Piątek) oraz prywatna modlitwa do godz. 18.00.
 8. Wspólnota Alfa zaprasza do włączenia się w akcję pomocy na rzecz powstającego szpitala w Republice Środkowej Afryki. Do koszy za ławkami można składać: środki opatrunkowe (bandaże, gazy, podkłady, plastry oraz żółte wenflony dla wcześniaków). Mile widziany jest również sprzęt medyczny. Zbiórka potrawa do 16 września. Za pomoc serdecznie dziękujemy!
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019 r.

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dożynki Diecezjalne. Wszystkim osobom, a zwłaszcza członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
 2. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za tych, którzy oddali życie w walce o wolność i prośmy o pokój na świecie. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby w intencji pokoju. O godz. 14.00 zabrzmią wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji, stosownie do prośby prezydenta. O godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Na Mszę Świętą o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz dzieci i młodzież naszej parafii.
 4.  W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej oraz wspólnoty Alfa.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie.
 8. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz.12.00 (poza okolicznościami liturgii diecezjalnej z udziałem Księdza Biskupa).
 10. W przyszłą niedzielę, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej o godz. 12.00 pobłogosławimy dzieci oraz matki oczekujące potomstwa.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włocławka, gdzie w sobotę, 14 września, odbędzie się wielka modlitwa za Kościół i Ojczyznę „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o północy z piątku na sobotę z parkingu przy Katedrze, powrót w niedzielę w godzinach południowych. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 12. Wspólnota Alfa zaprasza do włączenia się w akcję pomocy na rzecz powstającego szpitala w Republice Środkowej Afryki. Do koszy za ławkami można składać: środki opatrunkowe (bandaże, gazy, podkłady, plastry oraz żółte wenflony dla wcześniaków). Mile widziany jest również sprzęt medyczny. Zbiórka potrawa do 16 września br. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie naszej darmowej gazetki Parafia Katedralna, w której znajdziemy m.in. ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz ciekawe artykuły z życia parafii i Kościoła.

XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019 r.

 1. Decyzją Księdza Biskupa nowym wikariuszem w naszej Katedrze został mianowany ks. dr Krzysztof Golas. Serdecznie witamy ks. Krzysztofa i życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z posługi w naszej parafii.
 2. Decyzją władz Prowincji Sióstr Felicjanek zostały również dokonane zmiany Sióstr posługujących w Parafii Katedralnej. Po 15 latach pracy w Katedrze odchodzi do Przemyśla Siostra Ignacja, po 3 latach pracy katechetki odchodzi do Pszczyny Siostra Karola i po 2 latach pracy w kuchni odchodzi do Przemyśla Siostra Klara. Wszystkim Siostrom dziękujemy za ofiarną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej na nowych placówkach. Nowoprzybyłe Siostry przywitamy w przyszłą niedzielę.
 3. W dniu dzisiejszym przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 przy Muszli w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
 4. W poniedziałek 26 sieprnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii Rzeszów – Drabinianka. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za tych, którzy oddali życie w walce o wolność i prośmy o pokój na świecie. O godz. 16.00 będzie nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XX Niedziela Zwykła 18.08.2019 r.

 1. Dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 odbędzie się finałowy koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpią: Martin Bernreuther – organy oraz Chór i Orkiestra Nicolaus. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek 23 sierpnia przypada wspomnienie bł. Władysława Findysza kapłana, męczennika czasów komunizmu. Uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego odbędą się w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00.
 5. W sobotę 24 sierpnia przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.
 6. W niedzielę 25 sierpnia przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki – dziękczynienie za chleb, plony ziemi i pracę rolnika. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00. w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
 7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.09.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.